« Ožujak 2024 »

Ovaj mjesec: 1994
Razglednica moga mjesta 2019.

Osnovna škola Vladimir Nazor Budinščina poziva učenike Vaše škole da sudjeluju na natječaju digitalne fotografije

RAZGLEDNICA MOGA MJESTA  škljocni za sjećanje

Učenici trebaju fotografirati neki detalj svoga mjesta iz kojeg će se prepoznati to mjesto. Kako se radi o  fotografiji koja će ukoliko bude nagrađena, poslužiti za izradu razglednice, na fotografiji  ne smiju biti ljudi.

Cilj projekta bio bi približiti učenicima umjetnost fotografiranja i razvijati ljubav i ponos prema zavičaju (mjestu/gradu) u kojem žive, sačuvati od zaborava kulturno- povijesni identitet mjesta i očuvati i izvući iz zaborava razglednicu kao kulturno, povijesno i tradicijsko naslijeđe te uvelike zaboravljen način komunikacije među ljudima. Cilj našeg natječaja je u konačnici popularizacija razglednica, tj. vratiti naviku slanja razglednica. Na taj bi način, uz kreativan i zabavan rad učenika, dobili razglednice cijele Lijepe naše kao edukativan, uporabni i turistički materijal.

Propozicije natječaja:

• Sudjelovati mogu učenici od 5. do 8. razreda osnovnih škola Republike Hrvatske.
  • Svaki učenik može poslati  najviše 2 originalne fotografije  svoga mjesta na kojima ne smiju biti ljudi.
  • Fotografije treba dostaviti otisnute na foto papiru u formatu 30 x20 cm i na CD-u/DVD-u zemaljskom poštom.
  • Prijave na natječaj se šalju na priloženoj prijavnici na adresu OŠ V. Nazor Budinščina, Budinščina18 c, 49284 Budinščina, s naznakom: Razglednica moga mjesta do 15.4.2019.g.
  • Mentori jamče da su fotografije autorsko djelo navedenih učenika. Organizator radove ne vraća. Samom prijavom na natječaj i slanjem fotografija učenici se odriču autorskog prava na fotografiju.

ZAŠTITA OSOBNIH PODATAKA:

• Sukladno Uredbi o zaštiti osobnih podataka, sudionici natječaja, učenici i mentori trebaju dostaviti privole organizatoru da može koristiti njihove osobne podatke. Bez priloženih privola autora i mentora, radovi se neće uzeti u obzir.

Nagrade za učenike:

I. nagrada - 50 razglednica s prvonagrađenom učeničkom fotografijom i 50 poštanskih maraka,

II. nagrada - 30 razglednica s drugonagrađenom učeničkom fotografijom i 30 poštanskih maraka,

III. nagrada - 20 razglednica s trećenagrađenom učeničkom fotografijom i 20 poštanskih maraka.

Najbolje fotografije - razglednice bit će izložene na izložbi koja će se održati u prostorijama OŠ Vladimir Nazor Budinščina, upriličenoj uz Dane općine Budinščina, kada će na svečanosti biti podijeljene nagrade najuspješnijim učenicima.

U nadi da će Vaši učenici  Škljocnuti za sjećanje  i  biti dio našeg Projekta, učenici i učitelji OŠ Vladimir  Nazor Budinščina šalju Vam srdačan pozdrav!