Projekt "Baltazar 4"

Ruđer Bošković

Dukat - krava Šara

Čitajmo zajedno-čitajmo naglas: zaboravljene knjige“ 2018
Autor: MARIJA ZOZOLI, 29. 3. 2018.

Učenice trećeg razreda Valerija Hruškar,Tihana Ričko i Leona Pučak,su uz mentorsku pratnju  učiteljice Monike Ban u srijedu,28.ožujka, predstavljale našu školu u Zagrebu,na završnici nacionalnog projekta za poticanje čitanja „Čitajmo zajedno-čitajmo naglas: zaboravljene knjige“.

Naše učenice su predstavile priču “Srce od licitara“ iz istoimene zbirke pripovijedaka književnice Ivane Brlić-Mažuranić.“ Svojim izražajnim scenskim nastupom dostojno su predstavile školu i potakle sve sudionike na čitanje zaboravljenih knjiga. Inicijator projekta gospodin Denis Vincek je pohvalio naše učenice riječima "Mislim da je to predivan nastup Budinščine. Prekrasni rekviziti, odlično pripremljena djeca."

Prve godine projekt se održavao samo na razini Krapinsko-zagorske županije, a zatim se održava na nacionalnoj razini. Svake se  godine broj škola koji sudjeluju povećava, a ove godine u projektu su sudjelovale 52 škole i 1023 učenika iz cijele države."

Čestitke učenicama i mentorici!