« Kolovoz 2018 »

Zagrizi tradiciju

Zlatar

Održano Matematičko natjecanje Klokan bez granica
Autor: KRISTINA ONDRAŠEK, 25. 3. 2018.

Matematičko natjecanje "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture  te motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala

U četvrtak 22.ožujka 2018. održano je natjecanje u koje  se iz naše Škole, matične i područne,  ove godine uključio  41 učenik , po kategorijama: „Pčelice“ (II.razred)- 8 učenika, „Leptirići“ (III. razred)-3 učenika, „Ecolier“ (IV. i V. razred)- 8 učenika, „Benjamin“ (VI. i VII. razred)-20 učenika i „Cadet“ (VIII. OŠ i I.SŠ)-2 učenika.

Rješenja zadataka bit će dostupna od 20. travnja 2018. godine na http://www.matematika.hr/klokan/2018/.

Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 2. svibnja 2018. godine na mrežnim stranicama HMD-a, a ostali sudionici mogu svoj plasman saznati kod povjerenika škole (pedagoginja G. Simeunović).