« Listopad 2018 »

Mali građani PŠ Hrašćina
Autor: MARIJA ZOZOLI, 7. 3. 2018.

Tijekom ove školske godine učenici  PŠ Hrašćina "Mali građani" su, pod vodstvom učiteljice Jasne Kranjec, u okviru projekta iz Građanskog odgoja istraživali  prehranu učenika osnovnih škola. Istraživanja su obuhvaćala školske, županijske,državne i općinske  projekte koji imaju veze s prehranom učenika. Cilj projekta je poboljšati prehranu i prehrambene navike učenika u našoj područnoj školi. Provodeći projekt razgovarali su s više osoba i provodili intervjue, kontaktirali različite ustanove i osobe elektroničkom poštom, aktivno sudjelovali u radu školske kuhinje. Smatraju da je dobra strana njihovog pristupa u tome što kod svih učenika škole potiču odgovornost prema osobnoj prehrani, poštivanje hrane i vještine samostalnog posluživanja, a postigli su i raznovrsniji jelovnik.