« Listopad 2018 »

Stručno usavršavanje učitelja o kulturnoj baštini budinščinskog kraja
Autor: KRISTINA ONDRAŠEK, 10. 1. 2018.

Dana 9. siječnja 2018., u suradnji s Hrvatskim restauratorskim zavodom, a u godini posvećenoj kulturnoj baštini, učitelji naše škole prisustvovali su predavanjima Kulturna baština budinšćinskog kraja i Kapela svetog Petra u Gotalovcu. Vjerujemo da će ova inspirativna i zanimljiva predavanja, popraćena fotografijama i zanimljivim povijesnim činjenicama, potaknuti  učitelje, ali i učenike na upoznavanje, istraživanje i očuvanje kulturnog i povijesnog blaga našega kraja.

Zahvaljujemo djelatnicama Ministarstva kulture: Katarini Brkljačić Netoplin, stručnoj suradnici-konzervatorici konzervatorskog odjela u Krapini i Ivi Koci, višoj konzervatorici-restauratorici iz HRZ na održanim predavanjima i višegodišnjoj uspješnoj suradnji.