« Srpanj 2018 »

Zagrizi tradiciju

Zlatar

Akcija Mir i dobro
Autor: Jasenka Kuljak, 13. 12. 2017.

Policijska uprava KZŽ i Županijsko vijeće za prevenciju u lokalnoj zajednici KZŽ i ove godine provode Akciju Mir i dobro.

Akcija će se provesti i kroz satove razrednih odjela u školama.

Načelnik PU krapinsko – zagorske Darko Car istaknuo je da je primarni cilj akcije sprečavanje ozljeđivanja i stradavanja osoba te oštećivanja imovine, odnosno, održavanje povoljnog stanja, javnog reda i mira, kako u Republici Hrvatskoj, tako i na području Policijske uprave krapinsko – zagorske, odnosno, Krapinsko – zagorske županije. „Možemo se pohvaliti da tijekom prošlogodišnje akcije “Mir i dobro”, na području Policijske uprave krapinsko – zagorske nije bilo posljedica uporabe ubojitih i pirotehničkih sredstava, a da bi takvo povoljno stanje bilo i ove godine, pobrinut će se djelatnici Policijske uprave krapinsko – zagorske kroz ovu akciju“.

Zamjenica župana Krapinsko – zagorske županije Jasna Petek na konferenciji za medije je istaknula: „Vijeće je ove godine osmislilo da će se akcija provesti na jedan malo drugačiji način. U suradnji sa Školom za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok izradili smo kratak film kojim upozoravamo prije svega mlade ljude na opasnost upotrebe pirotehničkih sredstava. Cilj je da se on podijeli na društvenim mrežama i da što više dopre do djece i mladih. Tu je i plakat kojim prvenstveno apeliramo na roditelje i sve one koji brinu o mladima“.

Akcija će se provoditi od 15. prosinca 2017. godine do 8. siječnja 2018.

Želimo svima mir i dobro!