« Rujan 2018 »

Hrašćinski kraljuš

Zagrizi tradiciju

Zlatar

Učitelji naše škole su u okviru programa stručnog usavršavanja 6. listopada 2017.g. posjetili Postojnsku jamu i Ljubljanu.
Autor: Jasenka Kuljak, 7. 10. 2017.

Učitelji naše škole su u okviru programa stručnog usavršavanja 6. listopada 2017.g.  posjetili Postojnsku jamu i Ljubljanu. Postojnska jama je jedna od najpoznatijih na svijetu, duga 21 km i nevjerojatno bogata špiljskim ukrasima, podzemnim životinjskom svijetom te tragovima ljudskog života.  U sklopu posjeta jami obišli smo  podzemni ZOO - Vivarij i novi virtualni paviljon EXPO.Nakon toga slijedio je obilazak veličanstvenog Predjamskog dvorca, izgrađenog u okomitoj stijeni visokoj 123 metra gdje kraljuje već više od 700 godina. Njegovu romantičnom izgledu doprinosi i idilična riječica Lokva koja duboko ispod dvorca ponire u podzemlje.  Na kraju smo prošetali Ljubljanom i razgledali njezine kulturno-povijesnih znamenitosti.

Vratili smo se u Budinščinu obogaćeni novim spoznajama, važnim za naš daljnji odgojno-obrazovni rad.