« Srpanj 2018 »

Zagrizi tradiciju

Zlatar

Pješačenjem do Kapele sv. Petra obilježili smo Dan škole
Autor: Administrator , 1. 6. 2017.

Dan škole obilježili smo organiziranim pješačenjem svih učenika i učitelja do Kapele sv.Petra u Gotalovcu. Ovom aktivnošću također smo ostvarili postavljene zadaće iz školskog projekta Čuvari baštine: mali čuvari velikih stvari, a ujedno dali i svoj prilog Danu sporta i Danu nepušenja.

Stigavši do obnovljene Kapele malo smo se odmorili i okrijepili te nam se obratila ravnateljica škole gđa. Marija Zozoli  zaželjevši nam dobrodošlicu i sretan Dan škole. U nekoliko  edukativnih minuta prisjetili smo se i upoznali povijest naše škole, a zatim smo, zahvaljujući župniku župe Zajezda  Andriji Jambreušu saznali nekoliko  informacija i zanimljivosti  iz povijesti Kapele  i razgledali je. U koloni po razredima, pješice smo se uputili do mjesta okupljanja gdje je učenike dočekao školski prijevoz. Uz pitanja učenika „Zar već idemo doma?“  pokazalo se da je ovako organiziran dan u školi imao svoj puni smisao.

Sama Kapela se nalazi na izdvojenom brežuljku nedaleko sela Gotalovec, a pripada župi Zajezda. Prvi put se spominje1639. godine kao dvorska kapela burga Gotalovec,  čiji su ostaci u šumi iznad same kapele,  u kojoj je vlastelinska obitelj Gotal imala svoju grobnicu.