POSJET MJUZIKLU ZELENO BLAGO
Autor: MARIJA ZOZOLI, 11. 11. 2015.

Učenici naše škole su 16.11.2015. bili na terenskoj nastavi u Krapini gdje su najprije pogledali mjuzikl o Zagorju Zeleno blago. Nakon toga su 1.i 2. razredi posjetili Gradsku knjižnicu, 3. i 4. r. su se družili s glumcima i posjetili Županiju, 5. i 6.r. matične škole su išli u Sv. Križ Začretje  u Muzej Žitnica, 7.i 8. r. matične škole u Muzej krapinskih neardentalaca, a učenici viših razreda PŠ Hrašćina obišli su Stari grad u Krapini.

Nakon mjuzikla  „Zeleno blago“ učenici I. i II. razreda MŠ i PŠ posjetili  su Gradsku knjižnicu. Tamo su, uz stručno vodstvo knjižničarki, razgledali i upoznali odjele  Knjižnice, uživali u razgledavanju knjiga, časopisa  i slikovnica, slušali priču „Ovčica“. Posjet Gradskoj knjižnici  završili  su veselom  likovno- kreativnom radionicom.

Učenici III. i IV. razreda MŠ i PŠ su nakon mjuzikla primljeni u prostorijama Županije. Dočekali su ih župan Krapinsko – zagorske županije Željko Kolar i njegovi zamjenici: Jasna Petek i Anđelko Ferek Jambrek. Nakon uvodne riječi zamjenice, učenici su postavljali zanimljiva pitanja o projektima Županije koji su vezani uz naše Općine. Posjet je završio razmjenom poklona i zajedničkim fotografiranjem (fotografije možete vidjeti na stranicama Županije).

Učenici V. i VI. razreda MŠ posjetili su muzej Žitnica u Svetom Križu Začretju. U donjem dijelu muzeja su prostorije uređene u etno duhu kako bi se dočaralo kako se nekada skromno živjelo. Na katu je stalni postav slika Ivana Lovrenčića, umjetnika koji je ondje rođen, a svoje slike im je ostavio u nasljeđe.

Obišli smo i izložbu poznatog crtača karikatura Rudija Stipčevića što je učenicima bilo posebno zanimljivo  te su se slikali s karikaturama njima omiljene osobe iz svijeta sporta, glazbe ili politike.

Učenici VII. i VIII. razreda MŠ posjetili su Muzej krapinskih neandertalaca. Uz zanimljivo interaktivno vodstvo  pobliže su upoznali i ponovili povijest Svemira, razvoj života na Zemlji, a posebno život krapinskih neandertalaca. Nakon što su pogledali film učenici su uživali u vanjskoj postavi Muzeja, u odmoru i lijepom vremenu.

Zahvaljujemo svima koji su nam pomogli u ostvarivanju planiranih aktivnosti.