Kazalište Mala scena u Budinščini
Autor: Jasenka Kuljak, 8. 4. 2014.

Prošli radni tjedan učenici predmetne nastave završili su na najbolji mogući način i to iz dva razloga. Prvi je bio da su taj dan imali samo četiri sata, a drugi, glavni, gostovanje Kazališta Mala scena  s predstavom Kamenje u Domu kulture u Budiščini. Nakon četvrtog sata okupili su se ispred škole i nestrpljivo čekali polazak prema Domu kulture. Kad su stigli u Dom zateklo ih je pravo kazališno ozračje. Stolci su bili složeni u redove, svaki red je imao svoj broj, rekviziti su bili postavljeni na sceni, ton majstor je bio spreman i čekali su se samo glumci. Nakon što su se i učenici PŠ Hrašćina udobno smjestili, predstava je mogla početi.

U predstavi Kamenje glumilo je samo dvoje glumaca, ali su odglumili četiri lika. Predstava je počela dinamično, uzbudljivo i držala je našu pozornost do kraja. Glumci su imali odličnu interakciju s publikom. Učenici su oduševljeno reagirali na njihove dijaloge te su ih na kraju nagradili gromoglasnim pljeskom. Predstava se svima jako svidjela, a zanimljivo je da o kraju možemo odlučiti sami.

A da smo se i mi njima svidjeli saznali smo u neformalnom dijelu kada su nam prišapnuli da su gostovali na više od 130 mjesta, ali da nigdje nisu imali bolju publiku. Do sad se nisu susreli s tako dobrom i tihom djecom koja prati predstavu sa zanimanjem i koja pravovremeno reagira. Drago nam je da smo ostavili takav dojam na njih i s nestrpljenjem očekujemo sljedeće gostovanje.