« Srpanj 2024 »

Astro kamp – astro track -putovanje svemirom 2024
Autor: Andreja Satmari, 13. 5. 2024.

U petak, 10.svibnja, održan je ASTRO KAMP – ASTRO TRACK – putovanje svemirom 2024. kojem je cilj popularizacija astronomije. ASTRO KAMP je od posebne važnosti za našu školu i lokalnu zajednicu pa je realiziran zahvaljujući sredstvima Participativnog proračuna Krapinsko-zagorske županije, kojoj se ovim putem zahvaljujemo.

Na početku je otvorena naša nova ASTRO učionica opremljena hologramom, VR naočalama i ostalom opremom koju su svojom opremom upotpunili predavači popularizatori znanosti profesori Krešimir Čanić i Roberto Vidović.

Učenici su potom sudjelovali u raznovrsnim radionicama koje su za njih osmislili i realizirali učitelji. Sudjelovalo je 70-ak učenika Matične i Područne škole koji su u poslijepodnevnim i večernjim satima realizirali mnogobrojne aktivnosti kao što su crtanje planeta kredom, bojanje lampiona u boje planeta te Astro Tracku gdje su učenici saznali mnoge pojedinosti o planetima. Nakon večere uslijedila je zabava uz ples po kodovima te „dječji disko“. Prije promatranja zvijezda i nebeskih tijela, učenici su uz prethodno obojane lampione u mraku putovali svemirom od planeta do planeta kod kojih su saznali mnoge zanimljivosti o njima.

Učenici, ali i roditelji izrazili su zadovoljstvo ovim projektom te su poželjeli da ovakvih, ali i drugih događanja bude što više.

Zahvaljujemo se Srednjoj školi Konjščina i ravnateljici Milojki Rataić na suradnji i donaciji modela planete Zemlje kao replike North Capea - turističkog simbola poznatog u cijelom svijetu.

Također, zahvaljujemo gospodinu Miji Đukiću na donaciji teleskopa koji će sigurno podignuti nivo naših astro istraživanja.