« Srpanj 2024 »

SUDJELOVANJE U PROJEKTU READ YOUR WAY TO BETTER ENGLISH TE U NATJEČAJU OXFORD READING CLUB SPRING COMPETITION
Autor: Andreja Satmari, 15. 5. 2024.

Učenici četvrtih razreda od ove su školske godine uključeni u projekt Read your way to better English u sklopu kojeg na dodatnim satovima engleskog jezika s učiteljicom Anom Bahat čitaju knjige na engleskom jeziku.

“Read your way to better English” školski je projekt koji se provodi koristeći digitalnu knjižnicu Oxford Reading Club s više od 700 naslova e-knjiga. Cilj ovog školskog projekta je potaknuti učenike na čitanje na stranom jeziku, razviti kod učenika naviku čitanja, kao i ljubav prema čitanju. Sudjelovanjem u projektu, učenici imaju priliku koristiti novu, digitalnu knjižnicu Oxford Reading Club i sudjelovati na interaktivnim i korisnim radionicama čiji je cilj promicanje čitalačke pismenosti kod mladih. Čitalačka je pismenost temelj za uspjeh u svim predmetnim područjima, preduvjet aktivnom životu i izravno je povezana s cjeloživotnim učenjem. Kupnju kodova za našu je školu, kao i neke druge, financirala Krapinsko-zagorska županija kojoj ovim putem zahvaljujemo.

Koliko se ovaj projekt svidio učenicima pokazuje činjenica da su se neki od njih uključili u natječaj Oxford Reading Club Spring Competition u kojem su nakon čitanja knjige iz kolekcije Oxford Read and Discover trebali izraditi postere. Učenice Darija Ričko radom "In the Sky"  (4.a MŠ) te Ema Polančec (6.a MŠ) s radom "Caring for Our Planet" uključile su se u natječaj, izradile postere nakon pročitanih e-knjiga te u prilogu možete vidjeti njihove radove.

20240502_102747.jpg (736.22 KB)
EMA_POLANCEC_NATJECAJ_SPRING_COMPETITION.jpg (247.76 KB)