Posjet učenika 3.b sjedištu općine Budinščina
Autor: Andreja Satmari, 14. 2. 2024.

U okviru nastave Prirode i društva u trećem razredu potrebno je realizirati ishod: Učenik zaključuje o organiziranosti lokalne zajednice. Kako bi učenicima bilo što lakše usvojiti ovaj ishod, učiteljica Jadranka Plantak sa svojim učenicima posjetila je sjedište općine Budinščina. Dočekale su ih djelatnice Općine te općinski načelnik gospodin Radovan Hercigonja. U ugodnom prostoru općinske vijećnice, učenici su iz prve ruke, na njima prihvatljiv način, od načelnika čuli najosnovnije informacije o općini te njezinom ustroju. Učenici su imali priliku i postaviti pitanja pa su tako saznali broj stanovnika, imena naselja u općini i mjesnih odbora, ulogu općinskog vijeća koje su usporedili s vijećem učenika, sličnosti u izborima za načelnika te izborima za predsjednika razreda i slično.

Na kraju su bili počašćeni sokom i slatkišima, a kako se posjet ostvario na sam dan Fašnika, počašćeni su i slasnim krafnama. Veliko hvala svim djelatnicama te načelniku općine na ovako ugodnom i poučnom susretu.