4. online edukacija s Partnerom 2, GeoCamp Island
Autor: Andreja Satmari, 21. 2. 2023.

U sklopu projekta “SMART BIZZ – SMART Budinščina za Zadrugu  Zajednicu “financiranog od Islanda, Lihtenštajna i Norveške kroz Financijski mehanizam EGP-a, dana 16. veljače 2023. u 14 sati održana je treća online edukacija  u trajanju od 3 školska sata koju je održao predavač od strane inozemnog partnera Gecamp učitelj Gauti Eriksson.

Edukaciji su prisustvovali članovi projektnog tima OŠ Vladimir Nazor: Mirko Nuli, Kristina Ondrašek, Mirela Lebić Popov, Željka Vajdić, Nikolina Milinković, Ivana Glavač, Dino Lesjak, Jagoda Šmit, Zoran Kuljak, Sebastijan Kocijan i Renata Kreber-Mikšaj.

Gauti Eriksson je učitelj s više od 20 godina  rada u školi, od toga 18 godina u osnovnoj školi Alftanesskoli u kojoj predaje predmet znanost učenicima od 13 do 16 godina. Od 2013. godine snimio  preko 4000 videozapisa iz svih znanstvenih područja koje redovito koristi na nastavi, a osim u školi učenici ih koriste i u svoje slobodno vrijeme. Učitelj Gauti radi i videozapise koje objavljuje na Tik Toku.

Pritom je napomenuo kako oprema koju koristi za snimanje nije tehnički zahtjevna, to može biti kamera, mobitel ili tablet ( koji je najviše koristio pri snimanju videozapisa u kojima rješava zadatke iz matematike).  Najdulje trajanje videozapisa u minutama jednako je  razredu koji učenik pohađa ( 8. razred-8. minuta). Većinu materijala koje je koristio u videozapisima njegovo su autorsko djelo dok je koristio i materijale s dostupnih stranica koje ne naplaćuju autorska prava. Videozapise koristi i u obrnutoj učionici na način da se nastavna tema podijeli u nekoliko razina, odnosno etapa zadataka. U svakoj etapi koristi se drugi videozapis te učenici stupnjevito, svaki svojim tempom svladavaju nastavni sadržaj. Učitelj Gauti radi i videozapise koje objavljuje na Tik Toku.

Za sam kraju predavač Gauti Eriksson je istaknuo da je cilj njegovog predavanja bio da nas inspirira i potakne da i sami započnemo isto.