Željeznicom jurimo- u knjižnicu žurimo
Autor: Andreja Satmari, 4. 11. 2022.

Učenici 2. b razreda sa svojom učiteljicom Jadrankom Plantak i knjižničarkom Andrejom Satmari putovali su vlakom u Novi Marof. Putovanje je bilo dio terenske nastave kojom su ostvareni ponajprije ishodi Prirode i društva ( Promet i prometna sredstva, putujemo vlakom) te Hrvatskog jezika (posjet gradskoj knjižnici). Ujedno smo i obilježili Dan hrvatskih knjižnica te Mjesec hrvatske knjige. Učenici su mogli u neposrednoj stvarnosti upoznati putovanje vlakom (kultura putovanja, kupnja putne karte, zanimanja kondukter/kondukterka, strojovođa, prometnik), ali i kretanje gradskim ulicama. U Gradskoj knjižnici Novi Marof pod voditeljstvom ravnateljice Lidije Zečević upoznali su se s prostorima Gradske knjižnice,a najviše su se zadržali na Dječjem odjelu gdje su uživali igrajući se novim i zanimljivim didaktičkim igračkama. Osim knjižice, upoznali su prostor Velike dvorane Kulturnog centra Ivan Rabuzin gdje su mogli doživjeti kako je u kinu, ali i u kazalištu. Hrabro su stali na pozornicu i otpjevali pjesmu Muhara nakon koje su bili nagrađeni gromoglasnim pljeskom i svaki učenik je od ravnateljice POU-a Ivane Kušek Perši dobio besplatnu kartu za kino projekciju u Kinu Marof. U Maloj dvorani pogledali su snimku predstave Mala sirena. Predstavom je završio posjet Kulturnom centru Ivan Rabuzin i uslijedio je povratak vlakom u Budinščinu. Ushićeni i puni doživljaja učenici su se sretno vratili kući i zaključili da im je ovo bio najbolji dan.

Zahvaljujemo ravnateljici i djelatnicama Gradske knjižnice Novi Marof te ravnateljici i djelatnicima POU Novi Marof na gostoprimstvu i nadamo se da se ponovno vidimo.