Dječji tjedan (3.-9.10.) započinjemo Danom bez ocjena
Autor: Andreja Satmari, 4. 10. 2022.

Dječji tjedan, u kojemu iznova skrećemo pozornost na važnost poštivanja prava i interesa djece te stvaranja pozitivnog okruženja za djecu, na inicijativu Krapinsko –zagorske županije, započeli smo Danom bez ocjena. Želja nam je da učenici (naše škole) s posebnim veseljem i bez pritiska (loše) ocjene krenu u ovaj, što se pokazalo i meteorološki,lijep i sunčan tjedan. Mlađi učenici pripremili su likovne uratke kojima su oplemenili hol škole i tako nas (i slikom i tekstom) podsjetili na nadolazeći važan tjedan. Učenici će i ovaj tjedan uživati u mnogobrojnim sportskim susretima i aktivnostima, boraviti na otvorenom uz šetnju i druženje s prijateljima i učiteljima,igrat će se sa svojom najdražom igračkom ili u društvu s prijateljima provoditi uz društvene igre i razgovore.

Na satovima razrednika bit će riječi o Konvenciji o pravima djece, učenici će, koji već nisu, donijeti predmetna i razredna pravila, razgovarat će o odgovornom ponašanju i stjecanju radnih navika, a održat će se i Vijeće učenika, ali i roditeljima gdje će im biti predstavljeni školski dokumenti (Godišnji plan i program rada škole i Školski kurikulum) te određeni pravilnici kao i Konvencija o pravima djece. Bit će to prilika da se čuju dječji interesi i potrebe, a na nama odraslima u školi je, da zajedno s njima, svakodnevno radimo da nam škola bude mjesto gdje učenici rado borave, stječu nove vještine i spoznaje i odrastaju u odgovorne i zadovoljne ljude.

Zahvaljujemo Krapinsko-zagorskoj županiji (Upravnom odjelu za zdravstvo, socijalnu politiku, branitelje, civilno društvo i mlade) na promotivnim olovkama i straničnicima uz Dječji tjedan, koji su razveselili najmlađe učenike.

KZŽ je omogućila svim zainteresiranima  besplatne predstave: predstava PLAČKO (za niže razrede OŠ) i HULIGAN (za više razrede OŠ i SŠ)  u izvedbi kazališta Mala scena. Predstave su dostupne putem poveznice:

https://www.youtube.com/watch?v=H5LV-6_LOdk (link predstave „Plačko“) https://youtu.be/bSKimRDr7xg (link predstave „Huligan“)