Znanstveni piknik
Autor: Andreja Satmari, 26. 9. 2022.

11. znanstveni piknik održan je 23. i 24.9. u Gornjoj Stubici. Sudjelovali su izlagači osnovnih i srednjih škola, fakulteta i institucija koji su predstavili svoje projekte vezane uz STEM područje. Na štandu učenika naše škole posjetitelji su mogli naučiti puno o Hrašćinskom metoritu, dinosurima i ozobotima. Učenike su pripremale mentorice: Nikolina Milinković, Kristina Ondrašek i Andreja Janković. U petak i u subotu na glavnoj pozornici učenici naše škole izveli su igrokaz Posjet iz svemira. Među mnogobrojnim posjetiteljima našli su se i učenici sedmih razreda Matične i Područne škole. U nastavku možete pročitati izvješće učenika Mihaela Zajca.

Dana 23. i 24.9.2022. održao se Znanstveni piknik u Gornjoj Stubici. Iz naše škole išlo je 29 učenika sedmih razreda u pratnji svojih učiteljica i ravnateljice. Na Znanstvenom pikniku sudjelovali su učenici sa svojim mentorima, a svoja istraživanja izlagali su na mnogobrojnim štandovima. Vidjeli smo i kip Matije Gupca koji je visok 6.5 metara pokraj kojeg smo se slikali. Uslijedio je posjet Muzeju seljačkih buna u kojem smo vidjeli razna stara oružja, mini makete kuća i sela, klavir Josipa Runjanina i kostim prve operne pjevačice Sidonije. Na prvom katu bili su izloženi razni trofeji sportaša, a posebno su bile uokvirene kopačke Damira Krznara s njegovim trofejima. Puni dojmova krenuli smo natrag prema školi. Cilj terenske nastave je ostvaren: stekli smo nova znanja i prijateljstva.