Ovaj mjesec: 2019
Školi gotovo 3 milijuna bespovratnih sredstava
Autor: Renata Kreber-Mikšaj, 23. 7. 2022.

U petak, 22. srpnja 2022. godine u Zagrebu, ravnateljica OŠ Vladimir Nazor Budinščina Renata Kreber-Mikšaj i ministrica  regionalnog razvoja i fondova Europske unije Nataša Tramišak, potpisale su ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava  za projekt "SMART BIZZ - SMART Budinščina za Zadrugu i Zajednicu“. čija je vrijednost gotovo 2,9 milijuna kuna koji se financira iz Financijskog mehanizma Europskog gospodarskog prostora za razdoblje od 2014. do 2021. godine u okviru poziva “ Jačanje STEM vještina u osnovnim školama i razvoj regionalnih znanstvenih centara za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u STEM području“. Svečanom potpisivanju i uručivanju ugovora za projekt " SMART BIZZ - SMART Budinščina za Zadrugu i Zajednicu“ prisustvovali su i partneri na projektu Arnbjorn Olafsson (Keilir Academy, Island) i Mladen Plazibat (ORR “ Svi smo protiv”, Zagreb). Za projekt " SMART BIZZ - SMART Budinščina za Zadrugu i Zajednicu“ čiji je nositelj upravo naša škola, dobivena su bespovratna sredstva u maksimalnom iznosu prihvatljivih troškova od 2.861.680,18 HRK (379.936,35 EUR).  Na projektu sudjeluju partneri: Otvorena računalna radionica “ Svi smo protiv” iz Zagreba i Keilir Academy iz Reykjanesbaer, Island. Škola će proći digitalnu transformaciju kroz STEM koncept čime će se poboljšati infrastruktura i oprema učionica, uključujući laboratorij te okoliš škole kao i unaprijediti STEM kompetencije učitelja i poboljšati STEM kompetencije učenika. Drago mi je da ćemo uspjeti podići standard škole uvođenjem noviteta. Ulaganja u digitalnu transformaciju su velika i upravo ovakvim projektom bit će je puno lakše provesti.   Vjerujem da će ovo bitu veliki iskorak za školu, a sigurna sam da će najviše razveseliti upravo naše učenike koji će moći usvojiti nova znanja i konačno dobiti priliku da u učenju koriste novu, zanimljivu opremu poput meteorološke stanice, pametnih klupa, smart wallova, ciljanih softwarea, 3D printera i slično- rekla  je ravnateljica Kreber- Mikšaj.