Promicanje istine o domovinskom ratu u školama
Autor: Jasenka Kuljak, 18. 12. 2012.

U subotu 15. prosinca ove  godine četvoro učenika VIII.razreda naše škole s učiteljicom povijesti Ivanom Novosel posjetilo je Vukovar vezano uz projekt  „Promicanje istine o domovinskom ratu u školama“ u organizaciji  Udruge dragovoljaca i veterana domovinskog rata Hrvatske –podružnica Krapinsko-zagorske županije .

Programom posjeta obiđena je ratna bolnica, vojarna 204.brigade hrvatske vojske  „Bosut“ te je pogledan postav memorijalne izložbe i ratne tehnike iz Domovinskog rata, spomen područje Ovčara i mjesto stradavanja Vukovaraca te Memorijalno groblje žrtvama Domovinskog rata. Na spomen području Ovčara i Memorijalnom groblju učenici osnovnih škola zapalili su svijeće kojom prilikom je odana počast svim stradalim žrtvama u Domovinskom ratu.

Tijekom puta uz stručno vodstvo puta učesnicima su prikazani video zapisi o vojno redarstvenim akcijama „Bljesak“, „Oluja“, „20 godina 1. Gardijske brigade „Tigrovi“, te 15 godina Vojnih hodočašća hrvatske vojske i policije.

Organizator puta osigurao je za sve učesnike lanč pakete, besplatni ulaz u memorijalne prostore uz stručno vodstvo te ručak u Vojarni u Vinkovcima, gdje su svim školama uručene zahvalnice , plakat puta te video zapisi „20 godina 1. gardijske brigade „Tigrovi“ te projekt „Promicanje istine o Domovinskom ratu u školama“ „ koji  provodi  Udruga dragovoljaca i veterana domovinskog rata Hrvatske –podružnica Krapinsko-zagorske županije .