Obavijest o prvom radnom danu 6.9.2021.
Autor: Renata Kreber-Mikšaj, 2. 9. 2021.

Dragi roditelji i učenici,

nastavna godina 2021./22. počinje u ponedjeljak  6. rujna 2021.
Svi željno iščekujemo povratak u školske klupe, ali i dalje uz poštivanje epidemioloških mjera uvjetovanih koronavirusom kako bi očuvali zdravlje naših učenika i djelatnika.

Nastava će se održavati u jednoj smjeni,  u jutarnjem terminu, s istim početkom nastave za sve učenike (u 7:45 u MŠ Budinščina i 8:15 u PŠ Hrašćina). NEMA odvojenog prijevoza za razrednu i predmetnu nastavu što znači da učenici razredne i predmetne nastave dolaze ISTIM PRIJEVOZOM s iste linije.

Svi učenici imaju svoje stalne učionice kao i stalna radna mjesta.
U  predmetnoj nastavi  rad je organiziran u blok satovima kako bi se ograničio broj ljudi istovremeno u školi tj. u pojedinom razredu.
  U svim učionicama imamo potreban razmak te učenici u razredu neće morati nositi maske.

Nošenje maski obavezno je, kao i prethodne godine, u hodnicima škole i u  školskom prijevozu jer se u istom autobusu nalaze učenici iz različitih razrednih odjela.

Mjerenje temperature vrši se kod kuće na način da roditelji u posebnu bilježnicu zapisuju izmjerenu vrijednost svako jutro.

U školi je obavezno nositi papuče. Učenici se preobuvaju u holu škole odmah pri ulasku, pospremaju stvari u ormariće te odlaze na pranje ruku i do svojih razreda.

Raspored po učionicama je sljedeći:

MŠ Budinšćina
1.a  razred – učionica br.2
1.b razred-učionica br.1
2.  razred – učionica br.5
3. razred-učionica br.7
4.a razred – učionica br.6
4.b razred – učionica br.3
5.a razred – učionica br.9
5.b razred – učionica u potkrovlju – crvena
6.a razred – učionica br.11
6.b razred-učionica br.8
7. razred – potkrovlje, „stara knjižnica“
8. razred-učionica br. 10

PŠ Hrašćina
1./2. razred – učionica br. 4
3./4. razred – učionica br.3
5.razred      - učionica br.7
6 razred     - učionica br.6
7. razred    - učionica br.5
8.razred    - učionica br.2

Svi učenici dobit će  udžbenike, radne bilježnice i likovne mape na satu razrednika prvi dan.

Prvi dan škole organiziran je rad samo s razrednikom (2 školska sata).

MŠ BUDINŠČINA:
Učenici 1.razreda dolaze u školu u 8:30 sati, a povratak kućama je u 9:20 sati.
Učenici od 2.do 8.razreda dolaze  u 7:45, a povratak je u 9:20 sati.

PŠ  HRAŠĆINA:
Učenici 1. razreda dolaze u 9:00 sati, a povratak kućama je u 10 sati.
Učenici od 2. do 8. razreda dolaze u 8:15, a odlaze u 10 sati.
Učenici u dolasku koriste prijevoz po redovnom rasporedu, a odlaze kućama od 9:20 (učenici MŠ Budinščine), odnosno  od 10 sati (učenici PŠ Hrašćina).

Za prvi dan škole potrebno je ponijeti papuče koje ostaju u ormariću, bilježnicu, pernicu  i školsku torbu.

Učenici koji koriste školski prijevoz obavezni su u prijevozu nositi masku.

Neće biti priredbe povodom prijema učenika prvih razreda. Okupljanje je ispred glavnog ulaza u školu. S učenicima prvog razreda u pratnji može biti samo jedan roditelj s obaveznom maskom. Molimo roditelje da poštuju mjere HZJZ ( nošenje maski i držanje preporučenog razmaka od najmanje  1,5 m ) i da učenici ponesu torbe kako bi mogli preuzeti udžbenike.

Školska kuhinja počinje s radom u utorak 7.9.2021.

Sve upute objavljivat ćemo na web stranici škole. Slobodni ste se javiti u bilo kojem trenutku stručnoj službi škole, razredniku ili meni osobno (098/685630).

Tu smo da odgovorimo na sva vaša pitanja.

Sretan povratak u školu svim učenicima i djelatnicima
  s vjerom da ćemo i u ovim izazovnim vremenima optimizmom i zajedništvom uspješno realizirati i ovu školsku godinu!

Ravnateljica: Renata Kreber-Mikšaj, dipl.uč.