Održano Županijsko natjecanje Sigurno u prometu 2021.
Autor: Andreja Satmari, 29. 4. 2021.

U srijedu 28.travnja 2021.  u OŠ Vladimir Nazor Budinščina PŠ Hrašćina održano je Županijsko natjecanje „Sigurno u prometu„.

Na natjecanju je sudjelovalo 7 ekipa iz osnovnih škola Krapinsko- zagorske županije i to: OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli, OŠ Matije Gupca Gornja Stubica, OŠ Janka Leskovara Pregrada, OŠ Oroslavje, OŠ Vladimir Nazor Budinščina, OŠ Josipa Broza Kumrovec i OŠ „Ljudevit Gaj“ Krapina.

Ekipu čine 4 člana - dvije djevojčice i dva dječaka koji se pojedinačno natječu u teorijskom i praktičnom dijelu, odnosno online testu u poznavanju prometnih propisa i sigurnosnih pravila te vožnji bicikla na poligonu  i time postižu pojedinačni broj bodova, a njihov zbroj daje ukupan broj bodova određenoj ekipi.

Tako su, za  djevojčice, pojedinačni rezultati sljedeći: 1.mjesto: Ema Podhraški, OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli (mentor Zvonko Koprivnjak); 2. mjesto: Dora Skupnjak, OŠ „Ljudevit Gaj“ Krapina (mentor Kristijan Leskovar); 3. mjesto: Ella Vešligaj , OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli (mentor Zvonko Koprivnjak).

Pojedinačni rezultati za dječake su : 1. mjesto: Marko Petrak, OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli (mentor Zvonko Koprivnjak); 2. mjesto: Krsto Kontent, OŠ Matije Gupca Gornja Stubica (mentor Marko Mihaljinec) i 3. mjesto: Jan Šobak, OŠ Matije Gupca Gornja Stubica (mentor Marko Mihaljinec).

Ekipno su rezultati sljedeći: 1. mjesto: OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli (mentor Zvonko Koprivnjak), 2. mjesto: OŠ Matije Gupca  Gornja Stubica (mentor Marko Mihaljinec) i 3. mjesto: OŠ Janka Leskovara Pregrada (mentor Zvonko Koprivnjak) i OŠ  Oroslavje ( mentor Krešimir Hamer).

Učenici OŠ Vladimir Nazor Budinščina osvojili su 5. mjesto ekipno. Čestitamo učenicima Franu Posinjaku, Nikoli Emanuelu Ondrašeku, Karli Česi i Karolini Hercigonja te njihovom mentoru Zoranu Kuljaku na ostvarenom rezultatu.

Ovo Županijsko natjecanje proteklo je u vedrom i ugodnom ozračju uz poštivanje svih epidemioloških mjera.

Zahvaljujemo gosp. Borisu Martinku (iz HAK-a) i Školskoj knjizi na realizaciji natjecanja.