« Studeni 2018 »

Ruđer Bošković

Dukat - krava Šara

Posjet KIKI FESTIVALU
Autor: KRISTINA ONDRAŠEK, 27. 4. 2018.

Učenici razredne nastave matične i područne škole posjetili su  KIKI FESTIVAL-međunarodni festival kratkometražnog filma  u Zaboku, u srijedu 26. travnja i vidjeli 6 filmova: 1 igrani i 5 animiranih filmova u trajanju od 50 minuta. Cilj Kiki festivala jest razvoj kulture gledanja filmova u ranoj dječjoj dobi te podizanje vizualne pismenosti djece, s posebnim naglaskom na edukativne filmove koji djecu potiču na razmišljanje, sa svrhom razvoja aktivne filmske publike.

S djecom se nakon projekcija organiziraju vođeni razgovori o gledanim filmovima. Ulogu moderatora preuzeo je novinar, pisac, kritičar, scenarist i filmski redatelj Anđelo Jurkas. Tako učenici samostalno i slobodno izražavaju mišljenje o pojedinom filmu te ga ocjenjuju.

Zajedničkom ocjenom svih učenika za svaki odgledani film, možemo zaključiti kako su ovogodišnji filmovi bili izuzetno zanimljivi i sadržajni i poučni te pa veselimo novim posjetima i projekcijama.