« Listopad 2018 »

Završetak aktivnosti Lektira-može i ovako
Autor: Jasenka Kuljak, 25. 4. 2018.

Pričom u stihovima Pismo iz Zelengrada završen je ciklus aktivnosti 2.a i 2. b razreda pod nazivom Lektira–može i ovako. Zajednički sat započeo je slušanjem uglazbljenih stihova dijela priče. Nakon toga uslijedila je kratka analiza i rad po skupinama. Kako i priliči mjesecu u kojem se obilježava Dan planeta Zemlje,a ktivnosti su bile temeljene na korištenju otpadnog materijala. Radili su se cvjetovi od plastičnih čepova, drveće  od rola toaletnog papira i papirnatih vrećica, životinje od kolaža, ribice od folije i kartona. Na kraju su radovi posloženi u predvorju kata u Zelengrad-mjesto u kojem bi svi željeli živjeti. Učenici su osmislili i eko poruku Čuvajmo prirodu-naš dom.

Učiteljice Jagoda Šmit i Jadranka Plantak tako su privele kraju svoju ideju o malo drugačijoj lektiri koju su realizirale tijekom ove školske godine.I ako ovi satovi zahtijevaju više pripreme, sve je lakše ostvariti udruženim snagama. Stoga učiteljice zahvaljuju knjižničarkama Andreji Satmari i Maji Pepelko koje su se uključile i svojim idejama pomogle u realizaciji satova.