« Listopad 2018 »

Dan planeta Zemlje u akciji Zelena čistka
Autor: Jasenka Kuljak, 24. 4. 2018.

I ove godine uključili smo se u globalnu svjetsku akciju „Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš“ kojoj je cilj podizanje svijesti građana o važnosti osobne brige za okoliš. Naše aktivnosti usmjerene su na okoliš škole i započele su s prvim ljepšim danima, toplim i bez kiše. Nakon što su domari obrezali voćke, učenici su pokupili grane i grančice, nešto manje papirića i pokoju bocu ili kakav manji metalni predmet.

Veće aktivnosti učenika odvijaju se u  školskom vrtu. Svaki razredni odjel dobio je jednu vrtnu gredicu  na kojoj sije/ sadi neku povrtnicu, što je dio akcijskog plana u ovogodišnjem Projektu Mi jedemo odgovorno. Na taj način, organskim uzgojem i svakodnevnom brigom o posađenom, učimo djecu i pravilnoj prehrani- svježoj, lokalnoj i sezonskoj.

Dio brige za okoliš škole je i postavljanje senzorno-taktilne staze na otvorenom gdje će svaki razredni odjel osmisliti, originalno i kreativno, jedan dio staze koja će voditi do razrednih vrtnih gredica. Bit će to poklon učenika  i učitelja Škole svojoj školi za nadolazeći rođendan.