Godisnji plan i program rada.pdf

Jelovnik LISTOPAD.docx

« Listopad 2017 »

SAT EKOLOGIJE ZA UČENIKE RAZREDNE NASTAVE
Autor: Jasenka Kuljak, 6. 6. 2017.

Učenici razredne nastave posvetili su današnji  sat izvannastavnih aktivnosti Danu ekologije. Nakon što su se zajednički prisjetili  himne, slogana, loga i pokojeg kodeksa naše eko škole, učenici su u pratnji razrednica izašli u okoliš škole. Najprije su se okupili u školskom parku gdje ih je hladio ugodan povjetarac i uz pomoć smješka i plačka potvrdili ispravnost postavljenih tvrdnji. Tako su zaključili da otpad treba reciklirati i odlagati ga u određene spremnike, na mjesto posječenog drva treba posaditi drugo, papiriće pokupiti i baciti u koš i sl… Uz školski vrt  učenici su u parovima trebali prepoznati barem jednu biljku i reći čemu ona služi, govorilo se o važnosti kompostiranja, a u voćnjaku su odgovarali na pitanja u vezi  prirodnog uzgoja  voća i kako je tako uzgojeno voće mnogo zdravije i ukusnije od onog koji kupujemo u velikim trgovačkim centrima. Nakon trčkaranje po voćnjaku uz određene zadatke učenici su kod ulaska u školu kredom oslikali moto ovogodišnjeg Dana ekologije-Okoliš na dlanu.