Terenska nastava predmetne nastave u Radoboj
Autor: Andreja Satmari, 9. 6. 2023.

Učenici predmetne nastave MŠ Budinščina i PŠ Hrašćina u utorak, 6. lipnja i u srijedu 7. lipnja posjetili su Radoboj.

U Radoboju su najprije posjetili Centar za prirodu Zagorje u kojem su imali priliku naučiti više o ekološkoj mreži Natura 2000. U sklopu centra posjetili su i zelenu učionicu, hotel za kukce te Radobojski trnac koji su našim učenicima omogućili da na aktivan i zanimljiv način nauče najvažnije o biljnim i životinjskim vrstama naše Županije te upoznaju drveće naših šuma.

Slijedila je posjeta Kući vinove loze koja je osnovana povodom pronalaska najstarije okamine lista vinove loze na svijetu, starog 12 milijuna godina. Učenici su tamo, uz pomoć VR naočala vidjeli život vinove loze iz perspektive grozda.

Osim toga, posjetili su i muzej Radboa gdje su razgledali muzej uz stručno vodstvo, a nakon toga sudjelovali u edukativnoj radionici u kojoj su imali priliku iskusiti posao arheologa. U arheološkoj radionici učenici su sami trebali pronaći krhotine keramičkih posuda, očistiti ih, nacrtati te pokušati spojiti. Radionica se učenicima jako svidjela, a kako nam je bilo možete vidjeti na fotografijama u fotogaleriji.