Razglednica moga mjesta
Autor: Andreja Satmari, 28. 4. 2023.

U četvrtak 27.4.2023. s početkom u 12 sati održana je svečana dodjela nagrada i pohvalnica učenicima te zahvalnice mentorima u Foto natječaju Razglednica moga mjesta- škljocni za sjećanje.

U ovogodišnjem 6. natječaju naše škole sa svojim fotografijama sudjelovalo je 110 učenika s područja cijele Republike Hrvatske.

Na svečanosti se prisutnima, riječima dobrodošlice, obratila ravnateljica škole Renata Kreber- Mikšaj, a zatim i načelnik općine Budinščina Radovan Hercigonja. Članovi Povjerenstva bili su: Branko Bručić, fotograf, Nikola Vnučec, fotograf i Suzana Ramić, učiteljica razredne nastave. Članica Povjerenstva za odabir najuspješnijih fotografija, učiteljica razredne nastave Suzana Ramić pročitala je propozicije natječaja i objasnila kriterije kojima su se rukovodili u izboru najboljih te su uslijedile podjele.

Prvo mjesto pripalo je Anji Čučković, učenici 7.r. OŠ Jurja Dobrile iz Rovinja pod mentorstvom Arijane Dobrila Barbaro. Drugo mjesto zauzela je Lana Hazulin, učenica 7.b razreda OŠ Konjščina pod mentorstvom Mirele Duktaj. Treću nagradu osvojila je Kjara Okreša, učenica 8.r. OŠ Vladimir Nazor Pribislavec pod mentorstvom Miroslave Novak Hranjec.

Među pohvaljenim fotografijama, našao se i rad učenice 8.r. naše Matične škole, Petre Jambrečić. Čestitamo njoj i mentorici Mireli Duktaj!

Svi učenici dobili su Zahvalnice i promotivni materijal naših izdavačkih kuća Školske knjige, Profila i Alfe, na čemu im zahvaljujemo. Nagrađene učenice osvojile su i statue s logom natječaja koje u keramici izrađuje naša učiteljica Likovne kulture Mirela Duktaj. Prvonagrađena učenica osvojila je 30 razglednica s motivom svoje fotografije, drugonagrađena 20, a trećenagrađena 10. Razglednice su sponzorirane od gospodina Damira Vnučeca i njegovog foto studija Media32 kojemu ovim putem još jednom zahvaljujemo. Zahvaljujemo svima koji nam pomažu u realizaciji našeg Natječaja te učenicima i mentorima koji su sudjelovali u Natječaju. Škljocajte i dalje!