Projekt "Baltazar 4"

Sportom do zdravlja

Zlatar:Čovjek čovjeku

Obilježen tjedan mozga u MŠ Budinščina
Autor: MARIJA ZOZOLI, 15. 3. 2019.

Prekrasan plakat mozga koji je napravila učenica VIIIa razreda Tamara Pažur bio je uvod u aktivnosti koje su uslijedile uz Tjedan mozga u četvrtak 14.3.2019. za vrijeme održavanja izvannastavnih aktivnosti.

Najprije su učenice VIII.a r. Sara Jertec i Ivana Mešnjak pod mentorstvom učiteljice Nikoline Milinković, uz prezentaciju, upoznale učenike s građom i funkcijama mozga. Uslijedile su mozgalice koje je, za zainteresirane učenike, vodila Lucija Svrtan, učenica VIII.b r.

Učenici VII.a,b dodatne nastave fizike Patrik Sedlar, Tomislav Fiolić, Jurica Vnučec, Božidar Teo Bručić, Emanuela Hunjek, David Puklin, Natalija Vertuš, Mateo Šargač i Miroslav Mikulčić, uz mentorstvo učiteljice Mirele Lebić - Popov ,prikazali su nekoliko jednostavnih i zanimljivih fizikalnih pokusa (Zrak je tijelo!, Gašenje svijeće pomoću CO2, Tekućine različitih gustoća se ne miješaju!, Princip rada ''Lava Lampe'', Ravnoteža pribora za jelo, Balon s vodom ne puca!, Podizanje razine vode u čaši, Balon na krevetu od pribadača...) što je izazvalo velik interes prisutnih učenika.

Na kraju nas je učenica VII.a r. Lorena Kapitan uvela u još jednu vrijednu akciju - 15.3. - Dan borbe protiv klimatskih promjena, pa smo tako već danas, 15.3.2019. u zelenom sa ciljem osvještavanja ovog važnog problema i pridruživanja globalnoj akciji Climate Strike 2019.