Projekt "Baltazar 4"

Sportom do zdravlja

Zlatar:Čovjek čovjeku

Obilježen Tjedan mozga u PŠ Hrašćina
Autor: MARIJA ZOZOLI, 14. 3. 2019.

Od 11. do 17. ožujka obilježava se po 18. puta Tjedan mozga. Cilj je populariziranje znanja o funkcioniranju i bolestima mozga. Kako bi učenicima približili ovu tematiku,u utorak 12.3.2019. u PŠ Hrašćina za vrijeme izvannastavnih aktivnosti organizirali smo nekoliko njima primjerenih aktivnosti.

Za uvod su sve učenike PŠ Hrašćine učenici 8. razreda Luka Hublin i Jurica Črepinko, uz pomoć zanimljive prezentacije, upoznali s mozgom: građom, kako funkcionira, kako ga „hraniti“ i vježbati. Nakon edukativnih minuta uslijedilo je i praktično vježbanje mozga! Učenici 7. razreda Mirela Žugec i Gabrijel Kešćec organizirali su kviz pun matematičkih zagonetki i mozgalica u kojem su sudjelovali svi učenici i učitelji. Učenice 6. razreda Lucija Marković i Danijela Priščan pokazale su kako robote možemo koristiti za obavljanje složenih zadataka, ali i za zabavu. Učenicima je prikazano kako roboti mogu pjevati, zvati u pomoć, stati na crvenom, itd. Također, učenicima je predstavljen plakat Robot vs. Čovjek. Za kraj su i sami učenici mogli isprobati rad s robotima.