Projekt "Baltazar 4"

Sportom do zdravlja

Zlatar:Čovjek čovjeku

Bijeli jelen u 3.razredu
Autor: Jasenka Kuljak, 12. 3. 2019.

I dalje nastavljamo s projektom Lektira - može i ovako. Ovaj put na redu je bio Bijeli jelen, bajka našeg poznatog pisca Vladimira Nazora koju smo obradili u suradnji s knjižničarkom. Kao i inače i ovoga su puta aktivnosti bile inovativne, kreativne i zanimljive - drugačije. Sat je započeo križaljkom kojoj je konačno rješenje bilo Bijeli jelen. Slijedio je razgovor o doživljaju djela i likova. Učenici su se pomoću simbola likova otisnutih uz križaljku podijelili u grupe. Svaka grupa imala je zadatak ukrasiti zadani lik te napisati njegove osobine. Nakon toga slijedila je prezentacija radova. Sat smo završili sjedeći u krugu i prepričavajući bajku. Prepričavanje je postalo zanimljivije kada su u priču ušli likovi iznenađenja i time promijenili tijek događaja. Bilo je zanimljivo slušati kako je šegrt Hlapić pomogao gušćarici Anki ili kako je Zlatokosa izvukla iz šume zadrugare zadruge Ljubanovac. Lektira obrađena na drugačiji način od uobičajenoga ostaje učenicima u trajnijem sjećanju i vesele se novoj lektiri te kreativnom načinu njezine obrade.