Službena fb stranica škole

Godisnji plan i program 2021.22..pdf

« Lipanj 2022 »

Festivalčić u Krapini
Autor: RENATA KREBER-MIKŠAJ, 11. 6. 2022.

Danas s počekom u 10 sati u glazbenom paviljonu u Parku Matice hrvatske u Krapini održan je Festivalčić- završnica projekta Baltazar: inspirativno, kreativno, zabavno i inkluzivno događanje koje organizira Krapinsko-zagorska županija u suradnji s partnerima u projektu. Da podsjetimo, Baltazar je projekt u kojem se osiguravaju pomoćnici u nastavi i stručno komunikacijski posrednici za učenike s teškoćama u razvoju u osnovnim i srednjim školama KZŽ. Ove školske godine preko navedenog Projekta u našoj su školi zaposlena 4 pomoćnika u nastavi. Našu školu su na Festivalčiću predstavljali učenici II. i III. razreda, njih 16, koji u svojim razredima imaju pomoćnike iz Projekta i koji su svakodnevno svjedoci važnosti pomoćnika u nastavi za pojedine njihove razredne prijatelje, ali i za razred u cjelini. Učenici su se predstavili kratkim prikazom tradicijskih igara i plesova za što su ih pripremile njihove učiteljice Jagoda Šmit , Monika Ban i pedagoginja Gordana Simeunović. Zahvaljujemo pomoćnicama u nastavi Valentini Ratkajec i Meliti Srečić, defektologinji, ujedno i Školskoj koordinatorici Projekta Koraljki Burnać- Vrljičak, učiteljici Likovne kulture Mireli Duktaj koja je za ovaj događaj izradila keramičke ukrase „Baltazar u srcu“ i, ponovno, učenici Karli Česi koja je, još prošle godine, oslikala dio pravilnika o pomoćnicima u nastavi i tako je nastala brošura „Baltazar- moj pomoćnik u nastavi“, koja je zajedno sa keramičkim srcem, u ime Škole, dijeljena na Festivalu.