Službena fb stranica škole

Godisnji plan i program 2021.22..pdf

« Lipanj 2022 »

Prometna petica : Edukacija i Biciklijada
Autor: RENATA KREBER-MIKŠAJ, 5. 6. 2022.

Preventivni program „Prometna petica“ čiji je cilj sigurnost sudionika (djece) u prometu ostvaren je ovaj vikend u suradnji s Policijskom postajom Zlatar Bistrica, DND Budinščina i DND Hrašćina. Tako je u petak 3.6.2022. u poslijepodnevnim satima ispred matične škole u Budinščini u organizaciji Policijske postaje Zlatar Bistrica provedena kratka prometna edukacija o prometnim pravilima i ponašanju u prometu, vožnja prometnim poligonom te registracija bicikla, čemu je prisustvovalo 50-tak djece predškolske i osnovnoškolske dobi. U subotu 4.6.2022. u prijepodnevnim satima organizirana je „kružna“ vožnja biciklima- Biciklijada „Po dragome kraju“ s dvije startne pozicije: ispred MŠ Budinščina te ispred PŠ Hrašćina, cestom Donji Kraljevec, željeznička stanica Hrašćina (gdje su se „spojili“ biciklisti iz Budinščine i Hrašćine te zajednički nastavili vožnju do centra Budinščina gdje su ih dočekali slatkiši i voda, ali i pohvalnice za uspješnu završenu 1. Biciklijadu „Po dragome kraju“. Uzbuđeni i puni dojmova, biciklisti iz Budinščine pozdravili su svoje prijatelje iz Hrašćine koji su nastavili vožnju do Područne škole. U vožnji biciklima sudjelovalo je 39 učenika i odraslih. Ozarena lica, uzbuđenja i ideje sudionika kako organizirati 2. biciklijadu dobar su pokazatelj i motiv da treba nastaviti s takvim i sličnim aktivnostima. Zahvaljujemo PP Zlatar Bistrica (posebno gosp. načelniku Mariju Duktaju te policijskim djelatnicima Davoru Klenkaru i Siniši Mikovu na potpori , pomoći u organizaciji i realizaciji našeg Projekta, općini Budinščina na doniranoj vodi i slatkišima za sudionike Biciklijade, DND Budinščina i DND Hrašćina na potpori i sudjelovanju u aktivnostima, volonterima u pratnji.