Službena fb stranica škole

Godisnji plan i program 2021.22..pdf

« Lipanj 2022 »

Terenska nastava u Vukovar
Autor: Andreja Satmari, 4. 5. 2022.

Učenici 8.r. matične i područne škole posjetili su Vukovar 3. svibnja 2022. u pratnji razrednica Biserke Pučak i Melite Novosel u okviru projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“ koji se provodi u  organizaciji „Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar.“ Dolaskom u Vukovar,  učenici i učitelji predali su pakete s namirnicama Humanitarnoj udruzi  „Duga“  koje su donirali učenici i njihovi roditelji te djelatnici škole.

Boravak je započeo razgledavanjem postava MCDR Vukovar te  predavanjem „Domovinski rat.“ Učenici su mogli  mnogo naučiti o vrijednostima Domovinskog rata i značaju Bitke za Vukovar u obrani cjelovitosti RH.

Posjet je nastavljen na sljedećim  memorijalnim lokalitetima: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put- „ Put spasa“, Župa sv. Filipa i Jakova, Vodotoranj, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, a završio na mjestu  masovne grobnice Ovčara gdje su zapaljene svijeće  u spomen svim poginulim i nestalim braniteljima i civilima.

Nakon ručka učenici su obišli  Gradski muzej u dvorcu Eltz te razgledali Muzej vučedolske kulture, a slobodno vrijeme proveli su kod križa na ušću Vuke u Dunav te u šetnji središtem grada Vukovara nakon čega je slijedio povratak kućama.

Puni dojmova i novih spoznaja o hrvatskoj povijesti te  pohvalama za  pristojno i odgovorno ponašanje, vratili su  se sretno u svoje Zagorje.