Upute HZJZ za šk. god. 2020./2021.

Upute  za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021.

Raspored zvona.pdf

Kurikulum 2019 2020.pdf

« Rujan 2020 »

Bravo za Emanuelu Hunjek i učiteljicu Jasminu Čukelj Krajan!
Autor: Jasenka Kuljak, 28. 10. 2019.

Na 39. Smotri dječjega kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“  u Sv. Ivanu Zelini, Emanuela Hunjek je sa svojom mentoricom Jasminom Čukelj Krajan osvojila vrijednu nagradu od 1000 kuna koju je sponzorirao Metal-Elektro d.o.o. iz Donje Zeline, brojne knjige i vrijedna priznanja.

Stručni ocjenjivački sud Smotre (u sastavu: dr. sc. Ivo Kalinski, dr. sc. Božica Pažur i Štefica Kamenarić-Filipović, dr. med.) od ukupno 400 pjesama iz 76 osnovnih škola izabrao je za objavu u zbirci pjesama ovogodišnje Smotre, 79 pjesama među kojima i pjesmu Emanuele Hunjek "Božič v moje hiži",  učenice 8. razreda naše škole. Od 79 pjesama,  trideset i četiri  pjesme bile su  javno izvedene, a samo najbolje od njih i nagrađene vrijednim nagradama. Emanuela se istaknula sigurnim i odličnim  nastupom. Bez imalo treme, zahvaljujući dugogodišnjem literarnom i recitatorskom iskustvu, odlično je predstavila našu školu.

Čestitke učenici i mentorici!

Nagrade najuspješnijim sudionicima osiguravaju brojni sponzori, na čelu sa Zagrebačkom županijom i Gradom Sveti Ivan Zelina, kao i jedan od dvaju visokih pokrovitelja – Ministarstvo kulture RH. (Drugi je Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH.) Djelomično su financijske prirode: za petoro učenica i učenika, odnosno za svaku voditeljicu nagrađene djece.

Osim pokrovitelja  i organizatora, manifestaciju sponzorski pokrivaju i mnogi hrvatski izdavači: Školska knjiga d.d., Fokus komunikacije d.o.o., Alfa d.d., Nova stvarnost d.o.o., Kajkavsko spravišče, Znanje d.o.o.… Jedan od sponzora koji dodjeljuje nagradu također je i Večernji list odnosno Dječji list „Radost“

Na ovoj Smotri sudjeluju učenici iz Međimurja, Gorskog kotara, Podravine, grada Zagreba, stoga je ovo izuzetan uspjeh naše Emanuele .