Projekt "Baltazar 4"

Hrašćinski kraljuš DV

Sportom do zdravlja

Zlatar:Čovjek čovjeku

Obilježili smo Dan sjećanja na žrtve holokausta
Autor: MARIJA ZOZOLI, 30. 1. 2019.

Učenici i učenice osmih razreda područne i matične škole oživjeli su ove godine priče o Lei Deutsch i Anni Frank koje pričaju strašnu sudbinu, ali i promiču toleranciju, dobra djela te ističu važnost prava sve djece. Učenici su temu upoznali korelacijom povijesti, hrvatskog jezika, vjeronauka i likovne kulture stvarajući radove, gledajući filmove, čitajući knjige. Isto tako učenici su uključeni u međunarodni projekt „Šafran“ te su sadnjom cvijeća i izradom panoa također odali počast ubijenima.

„Kako je divno to da nitko ne mora čekati ni trenutak da bi počeo svijet činiti boljim.“ (Iz Dnevnika Anne Frank)

Dana 27.1. 1945. godine oslobođen je logor Auschwitz, nacistička tvornica smrti! Nacistički i fašistički režimi opustošili su Europu materijalno, ali i u duhovnom i intelektualnom pogledu te su  bili neoprostivi udar na europski identitet i poraz čovječanstva. Dan sjećanja na žrtve holokaust i sve žrtve nacističkih režima tijekom Drugog svjetskog rata  obilježava se diljem Europe s posebnim naglaskom na obrazovanju mladih generacija.