Raspored zvona.pdf

Kurikulum 2019 2020.pdf

« Lipanj 2020 »

Školski medni dan
Autor: MARIJA ZOZOLI, 10. 12. 2018.

Danas 7. prosinca 2018., u organizaciji Hrvatske poljoprivredne agencije, obilježili smo dan Svetog Ambrozija - zaštitnika pčela i pčelara. Cilj je popularizirati pčelarstvo i med domaćih proizvođača te osvijestiti dobrobit  meda u prehrani.

Učenici prvih razreda su sa svojim učiteljicama Suzanom Ramić, Jadrankom Plantak i Ljubicom Vuk Šavorić,  uz pomoć prezentacije ponovili i naučili kako od cvjetnih livada, uz pomoć pčela, nastaje med. Već su mnogo toga znali, zahvaljujući Projektnom danu u listopadu, kada su o pčelarstvu govorili naši dragi gosti, pčelari - u MŠ Budinščina gosp. Željko Zozoli, a u PŠ Hrašćina gosp. Branko Tukač.

Učenici su, nakon razgovora i kraćeg razgibavanja, poslušali priču „Pčelica Jelica i medo Edo“ koja im se svidjela pa su je odlučili kod kuće ispričati svojim ukućanima uz pomoć istoimene slikovnice koju su dobili u promotivnom paketu.

Na kraju druženja svaki je učenik dobio promotivni paket koji sadrži: papirnatu vrećicu s likom pčelice Jelice, promotivni letak o pčelarstvu, slikovnicu i staklenku meda domaćeg pčelara - Ivana Curiša.