Projekt "Baltazar 4"

Ruđer Bošković

Dukat - krava Šara

Večer matematike u PŠ Hrašćina
Autor: MARIJA ZOZOLI, 6. 12. 2018.

Ove godine po prvi put je u PŠ Hrašćina održana Večer matematike, na kojoj je sudjelovalo  18 učenika razredne nastave, 14 učenika predmetne nastave te 12 roditelja. Večer matematike, projekt u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva,  je zamišljena kao niz interaktivnih radionica koje je za predmetnu nastavu pripremio učitelj Sebastijan Kocijan, dok su za razrednu nastavu radionice pripremile učiteljice Jasna Kranjec i Kristina Ondrašek. Važno je istaknuti da su se učenici razredne nastave na ovim radionicama prvi put susreli s programiranjem na micro:bitu. Kroz igru, smijeh i zabavu uspješno su riješeni svi pripremljeni matematički izazovi. Samim time prikazana je, često zaboravljena, zabavna strana matematike koja potiče izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Na kraju je svaki učenik dobio zahvalnicu za sudjelovanje te je druženje nastavljeno uz klipiće, čaj i slatkiše.