« Ožujak 2024 »

Uključili smo se u "Bookmark Exchange Project" - projekt razmjene straničnika
Autor: Kristina Ondrašek, 19. 10. 2018.

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica koji se obilježava svake godine u listopadu naša škola, na inicijativu knjižničarke Maje Pepelko, po prvi se puta uključila u međunarodni projekt razmjene straničnika pod nazivom Bookmark Exchange Project. Projekt organizira Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL), a radi se o razmjeni straničnika između školskih knjižnica i njihovih korisnika iz cijeloga svijeta.  Tema ovogodišnjeg Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica je Zašto volim svoju školsku knjižnicu, a temelji se na godišnjoj temi konferencije Međunarodne udruge školskih knjižničara Inovacija, informacija i utjecaj školskih knjižnica.

Nakon uspješne prijave na projekt na koji se prijavilo više od 500 osnovnih škola iz cijeloga svijeta, kao škola partner dodijeljena nam je John Donne Primary School iz Londona. Učenici naše škole izrađivat će straničnike koji će na jedinstven način predstaviti posebnost naše škole, našega mjesta i države iz koje šaljemo straničnike. Veselimo se prijateljstvu i međusobnoj suradnji sa školom partnerom u projektu!