« Listopad 2018 »

Ribe na jelovniku prvašića
Autor: MARIJA ZOZOLI, 4. 10. 2018.

Ministarstvo poljoprivrede RH provodi promotivnu kampanju u obrazovnim ustanovama na nacionalnoj razini radi podizanja svijesti o održivom ribarstvu i akvakulturi u Hrvatskoj odnosno provodi aktivnosti promocije domaćih proizvoda ribarstva i akvakulture, a kako bi se ovi proizvodi u budućnosti što više koristili u prehrani školske djece i postali značajan dio njihovih zdravih obroka.

U okviru ove kampanje Ministarstvo poljoprivrede je pripremilo promotivne pakete  za učenike  prvih razreda. Paketi sadrže  prerađene proizvode ribarstva te slikovnicu u kojoj je na slikovit način, pristupačan i prikladan djeci te dobi ispričana priča o važnosti i potrebi konzumacije ribe i drugih proizvoda ribarstva i akvakulture kao sastavnog dijela zdrave prehrane djece.

Vjerujemo  da ova kampanja predstavlja odličan početak za buduću suradnju lokalnih proizvođača u ribarstvu i obrazovnih ustanova u postizanju zajedničkog cilja- zdrava prehrana djece korištenjem domaćih proizvoda ribarstva i akvakulture te jačanja svijesti svih stanovnika Lijepe naše o održivom ribarstvu i akvakulturi u Hrvatskoj.