Upisi u srednje škole

Hrašćinski kraljuš

Zagrizi tradiciju

Zlatar

Održana edukacija prometne kulture za najmlađe Osnovnih škola Budinščina, Konjščina i Zlatar Bistrica – Jumicar 2018.
Autor: KRISTINA ONDRAŠEK, 13. 4. 2018.

U četvrtak, 12. 4. 2018. godine u našoj školi je održan Eukacijsko-preventivni program prometne kulture za najmlađe koji provodi JumicarHR sa partnerima. U programu su sudjelovali učenici drugih i četvrtih razreda Osnovnih škola Budinščine, Konjščine i Zlatar Bistrice. Ovaj program ima za svoj primarni cilj, kroz lak i zabavan način, približiti najmlađima pravila ponašanja u cestovnom prometu. U Hrvatskoj se program provodi od 2013. godine te ga je do danas pohađalo nekoliko tisuća djece ranije školske dobi.

U prvome dijelu programa učenici su imali priliku kroz predavanja i interaktivno sudjelovanje naučiti osnove teorije o opreznom ponašanju u cestovnom prometu. Drugi dio programa bio je rezerviran za odlazak na nekoliko vrsta radionica. Učenici su tom prilikom upoznati sa policijskim vozilom u prometu, radom vatrogasaca i njihovih službi, radom Hrvatskog crvenog križa te na kraju vožnjom u mini vozilima na označenom poligonu.   Ovom edukacijom učenicima je bilo omogućeno stjecanje najvažnijih vještina koje su im potrebne kako bi se mogli odgovorno i oprezno kretati u cestovnom prometu.