Službena fb stranica škole

Godisnji plan i program 2021.22..pdf

« Lipanj 2022 »

Dan škole
Autor: Andreja Satmari, 2. 6. 2022.

Dan Škole započeli smo društvenim igrama i slikarskim radionicama, a nastavili u sportskom i rekreativnom duhu igrajući razne sportske igre. U igri Graničar okušali su se učenici viših razreda protiv učitelja, nije nedostajalo smijeha i gromoglasnog navijanja. Nakon ležernog dijela, uslijedio je službeni dio programa u kojem se učenicima i djelatnicima obratili: ravnateljica Renata Kreber-Mikšaj, načelnik Općine Hrašćina Branko Tukač i predsjednica Općinskog vijeća Općine Budinščina Dijana Margetić te su najuspješnijim učenicima i mentorima dodijeljene zahvalnice i nagrade. Nakon toga uslijedio je obilazak unutarnjeg i vanjskog prostora škole. Hol škole sada je uređen kao veliki dnevni boravak  kako bi se učenici u školi osjećali što ugodnije. Vanjski prostor škole uređen je novom osjetilno-taktilnom stazom u čijoj su izradi sudjelovali svi učenici. O okolišu škole brigu vode i učenici koji marljivo uređuju četiri naša vrta: povrtni, začinski, bobičasti i vodeni. Nakon ugodne šetnje kroz naše vrtove, spustili smo se do nogometnog igrališta kako bismo sudjelovali u izradi 785. milenijske fotografije Šime Strikomana. Izradi ove fotografije priključili su se polaznici i djelatnici Dječjeg vrtića Budinščina, štićenici i djelatnici COO Zajezda te zainteresirani roditelji i djeca iz Općine Budinščina. U izradi milenijske fotografije sudjelovalo je oko 450 sudionika koji su tijelima formirali broj 120 i ime Budinščina. Učenici i djelatnici škole na rukometnom igralištu ispred škole sudjelovali su u izradi još jedne milenijske fotografije Šime Strikomana. Ovaj put u fokusu je bilo lik Vladimira Nazora čije ime nosi naša škola. Učenici i djelatnici bili su prepuni dojmova i pozitivne energije što su na ovakav način čestitali školi rođendan. Zahvaljujemo JVP Zabok, DVD-u Budinščina, Općini Budinščina, Općini Hrašćina, P.P. Pekari i Pizzeriji Savanna na suradnji i sponzorstvu te svima koji su svojim doprinosom uljepšali ovaj dan.