Projekt "Baltazar 4"

Ruđer Bošković

Dukat - krava Šara

Obilježavanje DANA SJEĆANJA NA VUKOVAR
Autor: KRISTINA ONDRAŠEK, 16. 11. 2018.

Dana 13.11. u područnoj školi Hrašćina i dana 16.11. u matičnoj školi Budinščina obilježen je Dan sjećanja na Vukovar, grad heroj, koji je svojom žrtvom postao temelj hrvatske obrane u Domovinskom ratu, a kasnije i slobodne Hrvatske. Projekt je realiziran kratkim programom učenika 8.-ih razreda matične i područne škole čime je odana počast Vukovaru i njegovim braniteljima. Ove godine učenici osmih razreda ispričali su dio priče o Vlaku mira. Zbor matične i područne škole upotpunio je program domoljubnim pjesmama „Moja domovina“, „To je tvoja zemlja“ i „Vukovar“, a učenici sedmih razreda prigodnim recitacijama. U obje škole su učenici osmih razreda pripremili i predstavili tešku sudbinu Vukovara i kroz PowerPoint prezentaciju. Svi učenici su s velikom pažnjom i dostojanstveno pratili program. Osmišljeni su i uređeni prigodni panoi radovima učenika sedmih i osmih razreda kroz korelaciju dodatne nastave iz povijesti i likovne kulture te zapaljene svijeće u znak sjećanja.

I zato, reći ću vam još  jednu stvar: ZAPAMTITE VUKOVAR!