U veselom i šarenom ozračju Budinščina je i ove godine proslavila tradicionalni fašnik, koji je okupio ukupno 400 sudionika te stotinjak gledatelja. Događanje se najprije zahuktalo veselom povorkom kroz centar Budinščine, nakon čega je program nastavljen na Sportsko-rekreacijskom centru Budinščina. Organizator događanja bila je Osnovna škola Vladimir Nazor Budinščina i PŠ Hrašćina, koja je uz bogat i raznolik program još jednom pokazala koliko su zajedništvo i kreativnost važan dio školskog i društvenog života mjesta.
Uz učenike škole, u fašničkom veselju sudjelovala su i djeca iz Dječjeg vrtića Budinščina te korisnici Centra za odgoj i obrazovanje Zajezda. Maske su bile iznimno maštovite i šarolike, od astronauta i svadbe, preko svećenika, gusara i kauboja pa sve do likova iz bajki, doktora i mnogih drugih kreativnih ideja. Cijelo vrijeme prostorom su odjekivali glazba, smijeh i ples, stvarajući pravo fašničko raspoloženje uz odličnu voditeljicu, učiteljicu 2. razreda škole Budinščina. Simbolično, ključeve mjesta Fašniku je predao načelnik.
Stručni, ali i simpatični žiri činili su policajac, jedna mama i baka, koji su imali zahtjevan zadatak odabrati najbolje među mnoštvom originalnih maski. Dodijeljene su tri skupne i tri pojedinačne nagrade, kao i nagrada za najbolje maskiranu učiteljicu/voditeljicu te nagrada za najsimpatičniju masku. Nagrade su uključivale: ulaznice za kino, pizze, školski pribor i slatkiše, što je dodatno razveselilo nagrađene, ali i sve prisutne. Prvu skupnu nagradu osvojio je 6.b razred Osnovne škole Vladimir Nazor s temom „Deda voli baku“. Druga skupna nagrada pripala je korisnicima Centar za odgoj i obrazovanje Zajezda koji su se predstavili kao svadba, dok su treću skupnu nagradu osvojili astronauti iz Dječjeg vrtića Budinščina. U pojedinačnoj konkurenciji prvu nagradu osvojio je bager iz Dječjeg vrtića Budinščina, druga nagrada pripala je župniku iz 4. razreda OŠ Budinščina, dok je treće mjesto osvojio klaun iz Centra za odgoj i obrazovanje Zajezda. Najbolje maskiranom učiteljicom proglašena je učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture iz Osnovne škole Vladimir Nazor, koja se maskirala u automehaničara, dok su nagradu za najsimpatičniju masku dobile čistačice škole.
Pokrovitelj događanja bila je Općina Budinščina, a sve je proteklo u miru i veselju uz pratnju članova PP Zlatar Bistrica i DVD-a Budinščina. Uz Općinu, sponzori su bili: Savanna Konjščina, Transporti Duktaj Budinščina, NK Milengrad Budinščina, Školska knjiga, Dječji vrtić Budinščina i Centar za odgoj i obrazovanje Zajezda.
Na kraju događanja, sudionici su se okrijepili krafnama i sokom, a druženje je nastavljeno uz pjesmu i ples. Još jedan fašnik u Budinščini pokazao je koliko ovakva događanja znače lokalnoj zajednici, kao prilika za kreativno izražavanje, njegovanje tradicije i, prije svega, zajedničku radost.
Skip to content