« Listopad 2018 »

Roditelji u ulozi učitelja
Autor: Jasenka Kuljak, 13. 11. 2017.

Učiteljice 2.a i b razreda Jagoda Šmit i Jadranka Plantak svojim su đacima pripremile iznenađenje. Naime, na sat obrade nastavne jedinice Zanimanja ljudi iz Prirode i društva pozvale su nekoliko roditelja koji su predstavili svoja zanimanja. Roditelji su se tako nakratko našli u ulozi učitelja i učiteljica što su učenici dočekali s oduševljenjem.

Učenici su iz prve ruke upoznali zanimanja: frizerka ( mama Marina Hladika), automehaničar (tata Miljenko Cicnjak), policajac/zatvorski čuvar (tata Andrija Pučak), prodavačica (mama Gordana Česi ) i odgojiteljica (mama Ana Vizir). Roditelji su donijeli i učenicima pokazali neke od alata, sredstava i pomagala kojima se svakodnevno služe u svom poslu ,što su đaci mogli i sami isprobati nakon predavanja.

Učenici su na zanimljiv način naučili da su sva zanimanja vrijedna i važna za svakidašnji život svih ljudi.

Učiteljice i ovim putem zahvaljuju roditeljima na suradnji, odvojenom vremenu i trudu oko predstavljanja svojeg zanimanja.