« Srpanj 2018 »

Zagrizi tradiciju

Zlatar

Mala ilirska škola - 2. nagrada Mihaeli Ričko
Autor: MARIJA ZOZOLI, 17. 10. 2017.

U subotu 14. 10.2017.g. u Mariji Bistrici održana je svečana završnica Male ilirske škole  Ivan Krizmanić, u organizaciji Općinske knjižnice i čitaonice Marija Bistrica, povodom obilježavanja 175. godišnjice osnutka Matice Hrvatske i 250. obljetnice rođenja bistričkog župnika, prevoditelja i književnika Ivana IKrizmanića. Ovogodišnja tema natječaja bila je Gajica - pisale su se ljubavne i domoljubne pjesme u obliku akrostiha – početna slova pjesme čine naslov. Na natječaj je ukupno pristigao 181 rad iz 23 škole iz cijele Hrvatske, a naša učenica Mihaela Ričko iz 8. r. osvojila je 2. nagradu za svoju pjesmu Volim te. Povjerenstvo za literarne radove  predvodila je prof. D. Težak, a  članice su bile prof. Ž. Horvat Vukelja, prof. I. Tomorad i prof. A. Klemar. Sudionike Male ilirske škole, njihove mentore i brojne druge okupljene pozdravila je i predsjednica Županijske skupštine KZŽ Vlasta Hubicki. Nagrađena pjesma nalazi se u prigodnom zborniku,a nakon dodjele nagrada za nagrađene učenike i njihove mentore, organiziran je izlet po Zagorju.

Čestitamo Mihaeli i mentorici učiteljici hrvatskog jezika Jasmini Čukelj!