J E L O V N I K za prosinac.docx

Volim mlijeko

Dora Pejačević

Mir, mir među nama - obilježili smo 21.rujna, Dan mira
Autor: MARIJA ZOZOLI, 21. 9. 2017.

Golubicom mira, izrađenom od papira za svaki razredni odjel, u PŠ Hrašćina je počelo obilježavanje Dana mira. Učenici su je postavili na vidno mjesto u učionicama i na nju se potpisali, a zatim su se zajedno sa svojim učiteljima okupili u holu škole, primili u „lanac prijateljstva“ s  porukama mira i prijateljstva.

U MŠ Budinščina učenici razredne nastave, a pridružili su im se i neki stariji učenici, ispisivali su na pripremljene papirnate karike poruke mira i prijateljstva te od njih izradili lanac prijateljstva. Lanac su, nakon što su pročitali poruke i fotografirali se s njime, postavili u holu škole kako bi svatko mogao pročitati što su napisali.

Evo nekih poruka naših učenika: Prijatelju, pruži mi ruku… Sretan sam što imam prijatelja… Volim biti nečiji prijatelj…Nemoj mi se rugati iza leđa, nego mi reci što misliš o meni… Svaki dan sam sretna jer sam se s tobom smijala… Meni je prijateljstvo igranje i smijeh…Ti si mi najbolji prijatelj zato što mi pomažeš i družiš se sa mnom…Ništa veliko nikad nije postignuto bez ljubavi, mira i prijateljstva…!