Godisnji plan i program rada.pdf

Jelovnik LISTOPAD.docx

« Listopad 2017 »

Posjetili smo 6. KIKI FESTIVAL
Autor: MARIJA ZOZOLI, 27. 4. 2017.

Učenici predmetne nastave matične i područne škole posjetili su međunarodni festival kratkometražnog filma u srijedu 26. travnja i vidjeli 6 filmova: 1 dokumentarni, 1 igrani i 4 animirana u trajanju cca 54 minute, a učenici razredne nastave  u četvrtak 27. travnja vidjeli su 7 animiranih filmova u trajanju cca 50 minuta.

Cilj Kiki festivala jest razvoj kulture gledanja filmova u ranoj dječjoj dobi te podizanje vizualne pismenosti djece, s posebnim naglaskom na edukativne filmove koji djecu potiču na razmišljanje.Sa svrhom razvoja aktivne filmske publike, s djecom se nakon projekcija organiziraju vođeni razgovori o gledanim filmovima. Ulogu moderatora preuzeo je novinar, pisac, kritičar, scenarist i filmski redatelj Anđelo Jurkas. Tako učenici samostalno i slobodno izražavaju mišljenje o pojedinom filmu te ga ocjenjuju.

Zajedničkom ocjenom svih gledatelja za svaki odgledani film možemo zaključiti - za svakog ponešto… s pozdravom „vidimo se opet iduće godine!“.