Jelovnik za SIJECANJ.docx

Dora Pejačević

Voda u bajkama

DAN PLANETA ZEMLJE UZ ZELENU ČISTKU
Autor: Jasenka Kuljak, 26. 4. 2017.

I ove godine učenici škole, obilježavajući Dan planeta Zemlje, uključili su se u globalnu akciju Zelena čistka. Cilj akcije je podići svijest građana Hrvatske, posebice mladih, o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada te važnosti očuvanja okoliša. Djeca i mladi su budući nosioci društva te ih treba motivirati da preuzmu inicijativu i brigu za okoliš jer je ista presudna za kvalitetan i zdrav život.

Tako su ovaj tjedan učenici i učitelji izašli u okolicu škole i očistili je od papirića, grančica, uredili šetnicu od korova, poravnali teren igrališta dječjeg vrtića, pograbljali voćnjak i park, uredili cvjetnjake i posadili nove biljke te izvršili proljetne radove u školskom vrtu.

Uz slogan Pružimo ruke za čišću Hrvatsku, naš okoliš zaista je sada čišći, ljepši i ugodniji za život.