Godisnji plan i program rada.pdf

Jelovnik LISTOPAD.docx

« Listopad 2017 »

Kamo nakon OŠ?
Autor: MARIJA ZOZOLI, 23. 3. 2017.

Na pitanje „Kamo nakon OŠ? Koju srednju školu upisati?“ možda će učenici VIII. razreda lakše odgovoriti nakon održanog sastanka  koje su organizirale srednjim školama KZŽ, Zavodom za zapošljavanje i Obrtničkom komorom za učenike i roditelje učenika VIII. razreda.

Sastanak je otvorila ravnateljica škole gđa. Marija Zozoli, pozdravila sve prisutne i dala riječ dožupanu KZŽ, gospodinu Anđelku Ferek Jambreku koji se obratio prisutnima. Potaknuo je učenike i roditelje na razmišljanje o upisu u obrtnička (posebno deficitarna) zanimanja za koje se dodjeljuju stipendije.

U nastavku su se prisutnima obratile  predstavnice Zavoda za zapošljavanje i Obrtničke komore. Pogledani su kratki filmovi o graditeljstvu i metalurgiji te su svoje škole i programe predstavili predstavnici SŠ Konjščina, Zlatar, Zabok (SŠ, Gimnazija,ŠUDIGO).

Pedagoginja škole istog je dana, neposredno prije sastanka, upoznala roditelje učenika sa sustavom srednjih škola u RH, elementima i kriterijima za upis te strukturom e-prijava i upisa.

Pred učenicima i roditeljima su dani izbora i odluke, a razrednice i pedagoginja uz pomoć učiteljica informatike pomoći  će im u aktivnostima  prijave i upisa u srednje škole kako bi sve proteklo bez poteškoća.