LIDRANO 2017 KZŽ - literarni radovi naših učenika
Autor: Administrator , 17. 2. 2017.

U srijedu 15. veljače 2017. učenici Lana Budiš, Božidar - Teo Bručić i Emanuela Hunjek s mentoricom učiteljicom Jasminom Čukelj, sudjelovali su na Županijskom Lidranu u Zaboku. Na natječaj je pristiglo 60 radova (proznih i u stihu) iz osnovnih škola Krapinsko- zagorske županije.

Književnik Hrvoje Kovačević je istaknuo da su radovi učenika Božidara - Tea Bručića i učenice Emanuele Hunjek bili u užem izboru za daljnje državno natjecanje što nam je bilo ugodno iznenađenje i znak da dobro radimo. Njegove riječi da nas već poznaje s drugih natječaja na kojima smo sudjelovali i čestitke da lijepo radimo, ispunile su nas ponosom.

Povjerenstvo je učenicima čestitalo na uspješnim radovima s preporukom da nastave pisati uz potporu mentora i istaknuli su važnost čitanja, ne samo obveznih lektirnih naslova. Također su odali priznanje i mentorima na poticanju literarnog kreativnog izražavanja svojih učenika te svojom stručnošću i predanim radom pridonose kvaliteti ovogodišnjeg natječaja.

Koliko je ovaj susret bio velik događaj za učenike, govore i riječi učenice Lane Budiš: " Kada dođem kući, odmah počinjem pisati jer imam veliku inspiraciju. "

Čestitike učenicima i mentorici učiteljici Jasmini Čukelj!